Kategórie

RAL farby

Značky

  • Banner

Nové BAL EPOLEX 1200/324 epoxidová živica 500 g Zväčšiť

BAL EPOLEX 1200/324 epoxidová živica 500 g

BALEPOLEX1200324-500G

Nový produkt

BAL EPOLEX 1200/324 epoxidová živica súprava je dvojzložkové epoxidové lepidlo určené na lepenie a opravu kovu, skla, keramiky, porcelánu, dreva, betónu, porcelánu a pod. Je tiež vhodné na prípravu lepiacich kompozícií, stierkových hmôt a tmelu. Vyhovuje podmienkam pre priamy styk s potravinami a pitnou vodou. Po vytvrdnutí je možné ho prelakovať.

Viac detailov

Na sklade

13,45 € s DPH

ks

Tabuľka dát

Balenie500 g
Odtieňbezfarebný

Detaily

Kvalita a vlastnosti BAL EPOLEX 1200/324 epoxidová živica 500 g

  • Pokiaľ sa BAL EPOLEX 1200/324 epoxidová živica po vytvrdnutí opakovane umyje teplou vodou a potom 3 % roztokom kyseliny citrónovej, vyhovuje podmienkam pre priamy styk s potravinami a pitnou vodou
  • Nie je však vhodná na priamy styk s potravinami obsahujúcimi viac ako 5 % organických kyselín (kyselina octová, kyselina mliečna) a potravinami s obsahom alkoholu (etylalkoholu) vyšším ako 20 %.
  • Pred aplikáciou nesmie byť zmes zriedená prídavkom akéhokoľvek riedidla alebo rozpúšťadla.

Fyzikálne a chemické parametre BAL EPOLEX 1200/324 epoxidová živica 500 g

  • Hlavná zložka: epoxidová živica
  • Doba vytvrdzovania: vytvrdzuje sa pri normálnej alebo zvýšenej teplote do 60 °C. Vytvrdnutie živice prebehne do 48 hod.
  • Skladovateľnosť: 8 mesiacov od dátumu plnenia uvedenom na obale za podmienky skladovania pri teplote 5 až +20°C
  • Balenie: 500 g epoxidovej živice + tvrdidlo

PRACOVNÝ POSTUP pre BAL EPOLEX 1200/324 epoxidová živica 500 g

Príprava podkladu

Aplikácia

  • Živicu dokonalo zmiešajte s tvrdidlom v hmotnostnom pomere 100 hm. dielov epoxidovej živice BAL EPOLEX 1200/324: 6,5 hm. dielu tvrdidla P 11. Dôkladne premiešajte.
  • Dodržujte miešací pomer a nepripravujte väčšie množstvo zmesi, než stačíte spracovať do 30 min. pri teplote 15 - 20 °C.
  • Namiešanú zmes BAL EPOLEX 1200/324 epoxidová živica naneste na lepené plochy a následne pritlačte k sebe tak, aby po celej dĺžke dobre priľahli a spoj fixujte (tlakom asi 0,02 MPa).
  • Optimálna hrúbka nanesenej vrstvy BAL EPOLEX1200/324 epoxidová živica je cca. 0,1 mm.
  • Znečistené náradie očistite acetónom alebo toluénom.

Ďalšie kroky

  • Po vytvrdnutí spoja vytvoreného pomocou BAL EPOLEX1200/324 epoxidová živica je možné ho podľa potreby prelakovať základnými a vrchnými farbami podľa povahy lepeného materiálu.

Recenzie

Napísať recenziu

Príslušenstvo

30 ďalších produktov v rovnakej kategórii: